Chcesz ćwiczyć w ciąży? To bardzo dobrze. Ruch jest Twoim sprzymierzeńcem – zawsze a aktywność w czasie ciąży jest Ci jeszcze bardziej potrzebna. Ćwiczenia pomagają zniwelować dolegliwości ciążowe i przygotować się do porodu.

 

Ciąża to niewątpliwie wyjątkowy czas dla obojga rodziców oczekujących dziecka. Przede wszystkim jednak jedyny taki czas w życiu kobiety – pełen radości, ale i też zmagań z dolegliwościami ciążowymi. Bo ciąża niestety potrafi być bardzo uciążliwa 😉

Bóle pleców, opuchnięte nogi, przeciążone stawy, wahania nastrojów, zaparcia i permanentne zmęczenie to powszechnie znane „przypadłości” w ciąży, które skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Można im jednak skutecznie zapobiegać przez dobrze dobrane ćwiczenia.

Jak ćwiczyć w ciąży?

O ile nie ma żadnych medycznych przeciwwskazań do wykonywania ćwiczeń, to warto skupić się na treningu przystosowanym do każdego trymestru ciąży i do indywidualnych predyspozycji. Ważne, aby ćwiczenia nie były zbyt obciążające, zbyt męczące i nie powodowały kołatania serca, skrócenia oddechu czy bólu w plecach lub macicy.

Trening dla kobiet w ciąży w Szkole Cesarskiego Rodzenia jest:

 • oparty na najnowszych metodach treningowych
 • przystosowany do wymagań i specyfiki każdego trymestru ciąży,
 • dopasowany do planowanej metody porodu (siłami natury lub cesarskie cięcie),
 • dopasowany do indywidualnych potrzeb i predyspozycji,
 • kończy się instruktażem z ćwiczeń z zakresu fizjoterapii połogowej, które warto wykonywać od pierwszej doby po porodzie w celu wsparcia fizjologicznego połogu.

7 korzyści z indywidualnego treningu w naszej szkole rodzenia

 • zmniejszenie lub eliminacja dolegliwości ciążowych (mdłości, zgagi, zaparć, bólu pleców),
 • utrzymanie względnej równowagi napięciowej w układzie mięśniowo-powięziowym, czyli rozluźnieniu mięśni zbyt napiętych, a wzmocnieniu tych narażonych na osłabienie i przeciążenie (m.in. mięśni odcinka lędźwiowego i piersiowego pleców, mięśni pośladków i nóg, mięśni dna miednicy mniejszej),
 • ogólne zwiększenie siły i wytrzymałości mięśni,
 • polepszenie samopoczucia,
 • nauka technik relaksacyjnych i specjalnych technik oddechowych,
 • przygotowanie ciała do porodu (w efekcie lżejszy poród) i połogu,
 • szybszy powrót do pełnej sprawności fizycznej po porodzie i połogu.

Ponadto aktywność fizyczna w ciąży wpływa na lepszy rozwój prenatalny Twojego dziecka.

Close Menu
open

? Nowa wersja Szkoły Rodzenia Online ➡️ Sprawdź szczegóły

×

Koszyk