W programie Szkoły Cesarskiego Rodzenia jest spotkanie z logopedą dziecięcym, który opowie Wam na co zwrócić uwagę od pierwszych chwil życia dziecka, aby przez przypadek, przez nieświadomość nie zahamować naturalnych procesów rozwoju aparatu mowy dziecka oraz wiele innych cennych porad i wskazówek dotyczących m.in. poprawnego przystawiania do piersi, karmienia łyżeczką, wybór smoczka i butelki.

Naszym ekspertem w tej dziedzinie jest Alicja Kopertyńska. Człowiek podchodzący do swojej pracy z ogromną pasją i mający wspaniały kontakt z dziećmi.

Z wykształcenia – logopeda i trener biznesu.

Praca to dla mnie prawdziwa życiowa przygoda i duże wyzwanie. Na co dzień zajmuję się terapią logopedyczną zarówno małych jak i dużych pacjentów. Specjalizuję się w korekcie wad wymowy u dzieci i dorosłych.

Na problemy z wymową ludzi podchodzę w sposób holistyczny, dlatego też współpracuję ze specjalistami z zakresu ortodoncji, neurologopedii, psychologii, fizjoterapii oraz laryngologii.

Swoją wiedzę poszerzałam w poradniach logopedycznych m.in. w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. Marciniaka we Wrocławiu; Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu; w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 9 we Wrocławiu; Fundacji „Promyk Słońca” oraz w Dolnośląskim Centrum Ortodontyczno – Implantologicznym Ortodent, w którym konsultuję pacjentów w dalszym ciągu. Jedenastoletnie doświadczenie sceniczne wykorzystuję w prowadzeniu szkoleń i wykładów dotyczących poprawnej wymowy i wystąpień publicznych. Prowadzę także zajęcia na kierunku logopedia.

Każdy pacjent jest dla mnie osobnym przypadkiem. Do każdego podchodzę indywidualnie, gdyż uważam, że tylko dzięki takiemu nastawieniu można zrozumieć potrzebę człowieka i dobrać dla niego odpowiednią terapię. Z zawodowego punktu widzenia nic nie cieszy mnie bardziej niż sukcesy moich podopiecznych w poprawianiu własnej wymowy.

Prywatnie jestem mamą dwóch dżentelmenów – Kuby i Karola.

💡💡💡
Polecamy gorąco i zapraszamy na zawodowy profil Alicji: