Jak wrócić do pełnej sprawności fizycznej po porodzie i szczupłej sylwetki? Jeszcze zanim powstała Szkoła Cesarskiego Rodzenia, powstał autorski program „Mama Wraca do Gry” – stworzony przez mamę z myślą o mamach, które chcą znów poczuć się dobrze i świetnie wyglądać.

Powrót do pełnej sprawności fizycznej po ciąży to trudny proces, który wymaga czasu
i specjalistycznej wiedzy. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych J

Program „Mama Wraca do Gry” powstał po latach treningów z kobietami w ciąży i po porodzie, po wielu szkoleniach w tym zakresie, ale przede wszystkim na bazie osobistych doświadczeń (dwóch ciąż i tyluż porodów). Jest dedykowany wszystkim mamom, które bez względu na to czy urodziły naturalnie czy przez cesarkę, chcą wrócić do pełnej formy po ciąży i porodzie.

Program „Mama Wraca do Gry”  to prawidłowa, bezpieczna i efektywna ścieżka powrotu do aktywności fizycznej, pełni zdrowia i szczupłej sylwetki. To dopasowany do potrzeb każdej kobiety plan treningowy uwzględniający takie czynniki jak: metoda i przebieg porodu, historia treningowa w przed i w trakcie ciąży, dolegliwości pozostawione przez ciążę itp. 

3 etapy powrotu do pełnej sprawności fizycznej i szczupłej sylwetki po ciąży, czyli „Mama Wraca do Gry”

ETAP I – FIZJOTERAPIA POŁOGOWA

 • ćwiczenia rehabilitacyjne w pierwszych dniach po porodzie (od 4 h po porodzie do 21 dnia od porodu)
 • ćwiczenia fizjoterapeutyczne zamykające duży (powyżej trzech palców) rozstęp mięśnia prostego brzucha i przywracające napięcie tkance łącznej

ETAP II  – FUNKCJONALNY TRENING MEDYCZNY 

 • dwa poziomy trudności: BASIC i CLASSIC
 • ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy,
 • ćwiczenia wzmacniające głębokie (lokalne) mięśnie brzucha
 • ćwiczenia rozluźniające i stabilizujące mięśnie odcinka lędźwiowego pleców (regresja hiperlordozy)
 • ćwiczenia wzmacniające mięśnie odcinka piersiowego pleców (regresja kifozy)
 • ćwiczenia wzmacniające obręcz barkową i ramiona
 • budowa wytrzymałości tlenowej

ETAP III – MODELOWANIE I ODCHUDZANIE

 • zwiększenie intensywności treningowej
 • koncentracja na redukcji tkanki tłuszczowej
 • modelowanie sylwetki
 • budowa siły

EFEKT KOŃCOWY

Mama wraca do gry, czyli  do swoich ulubionych form ruchu, treningów o bardzo wysokiej intensywności i sportów wyczynowych.

 

 

Realizacja programu w Szkole Cesarskiego Rodzenia – ważne informacje dodatkowe:

 • przed rozpoczęciem ćwiczeń oferujemy diagnostykę funkcjonalną ciała, ocenę powłok brzusznych, mięśni dna miednicy, postawy ciała i wzorca toru oddechowego;
 • całemu procesowi towarzyszy właściwie zbilansowana dieta uwzględniająca laktację lub jej brak;
 • w programie może wziąć udział każda mama, bez względu na to czy urodziła przed miesiącem czy przed pięcioma laty;
 • na zajęcia zapraszamy mamy razem ze swoimi pociechami, bez względu na wiek dziecka (dziecko przebywa przez całe zajęcia w towarzystwie mamy – ale tylko w razie konieczności uczestniczy w ćwiczeniach). W szatni znajduje się przewijak dla niemowlaków, a w sali treningowej – kojec dla większych maluchów.
Close Menu
open

? Nowa wersja Szkoły Rodzenia Online ➡️ Sprawdź szczegóły

×

Koszyk