Kilka słów o naszej działalności

„I have a dream”

Cześć. Jestem Kasia. Jestem trenerką kobiet w ciąży i po porodzie, pasjonatką ruchu i sensownego, dobrego jedzenia. Jestem też mamą – mamą po dwóch cesarkach. Codziennie od lat spotykam się w pracy z kobietami, które przeszły cesarskie cięcie. Często słyszę od nich, że szły na operację nic o niej nie wiedząc (np. czy będą miały przecięte mięśnie brzucha) lub wiedząc niewiele, przez co czuły się bardzo zaskoczone – a to odczuciami w czasie cięcia, a to trudnościami z pionizacją, trudnościami z laktacją lub dezorientacją jak postępować z blizną po CC. I myślę sobie: „zupełnie jak ja przy pierwszej”. I mam ogromne pragnienie, marzenie – zmienić to. Dlatego otwieram Szkołę Cesarskiego Rodzenia.

Program szkoły składa się z ośmiu modułów. Podczas każdego z nich omawiane są inne zagadnienia związane z narodzinami dziecka. Znajdziesz tu więc: część poświęcona przygotowaniom do operacji i jej przebiegowi – punkt po punkcie; część o pielęgnacji i opiece nad noworodkiem; osobny moduł o laktacji po cesarce; a także część o fizjoterapii połogowej.  Wszystko ważne i przydatne. A co najważniejsze! W naszej szkole zajęcia prowadzą wspaniałe kobiety: położna i zarazem doradczyni laktacyjna, kosmetolożka, fizjoterapeutka i trenerka kobiet w ciąży, czyli ja.:)

To idea propagowania wiedzy o cesarce. Chcę się dzielić z Wami tym, co już sama wiem, i tym, co wiedzą inni o tej operacji. Dlaczego? Bo pamiętam swój strach przed pierwszym cesarskim cięciem, spowodowany głównie właśnie niewiedzą. Nie wiedziałam, jak operacja ma przebiegać, czego mogę się spodziewać, co będzie się działo z dzieckiem, co będzie się działo ze mną, z moim ciałem.

Jeśli coś w Twoim życiu ma stać się po raz pierwszy, to pewnie będzie temu towarzyszył strach. To naturalne. Tylko, że może to być taki dreszczyk, a nie od razu paraliż, z tętnem uniemożliwiającym podanie znieczulenia przed operacją. Dlatego warto się przygotować do cesarskiego cięcia nie tylko duchowo, ale również rzeczowo J Nie przewidzisz wszystkiego – to w końcu operacja, ale jest szansa, że obłaskawisz strach.

Poza szkołą jest więc jeszcze ta strona www.szkolacesarskiegorodzenia.pl oraz profil na Facebook pod tą samą nazwą, na której znajdziesz różne informacje o cesarskim cięciu:  teksty, rozmowy ze specjalistami, webinary. Będę dzieliła się z Wami tym, co wiem, jak również będę szukała dla Was ciekawych informacji w sieci i literaturze branżowej.

Serdecznie zapraszam
Katarzyna Kopecka

Szkół rodzenia we Wrocławiu jest wiele, ale taka, jak moja Szkoła Cesarskiego Rodzenia – jest tylko jedna.

Trener personalny, Trener kobiet w ciąży i po porodzie, licencjonowana Instruktorka Fitness, założycielka Szkoły Cesarskiego Rodzenia, autorka programu treningowego MAMA WRACA DO GRY.

Jestem położną z prawie 10 letnim doświadczeniem oraz certyfikowanym doradcą laktacyjnym.

Przedstawiamy Wam naszą utalentowaną fizjoterapeutkę kobiecą Monikę Kopacz, która podczas Kursu Cesarskiego Rodzenia poprowadzi dla Was wykład teoretyczno-praktyczny

W programie Szkoły Cesarskiego Rodzenia jest spotkanie z logopedą dziecięcym, który opowie Wam na co zwrócić uwagę od pierwszych chwil życia dziecka, aby przez przypadek, przez nieświadomość nie zahamować naturalnych procesów rozwoju aparatu mowy dziecka oraz wiele innych cennych porad i wskazówek dotyczących m.in. poprawnego przystawiania do piersi, karmienia łyżeczką, wybór smoczka i butelki.

Do naszego zespołu Szkoły Cesarskiego Rodzenia dołączył team Face & Body Institute Poczucie Piękna