Szukasz szkoły rodzenia we Wrocławiu, a już wiesz, że będziesz miała cesarkę? Nasza szkoła rodzenia jest właśnie dla Ciebie!​

„Szkoła Cesarskiego Rodzenia to miejsce dla każdej mamy, która już wie, że będzie rodzić przez cesarskie cięcie i chce się do tego dobrze przygotować.”

W odpowiedzi na głosy wielu kobiet stworzyliśmy miejsce, w którym kobiety w ciąży ze wskazaniami do porodu przez cesarskie cięcie, poczują się bezpiecznie, komfortowo i zdobędą wiedzę, która pomoże im świadomie i bez lęku przejść przez ciążę, poród i połóg.

Nasza szkoła rodzenia działa podobnie do szkół przygotowujących do porodu naturalnego – z tą różnicą, że koncentrujemy się na cesarskim cięciu. Zajęcia odbywają się stacjonarnie, we Wrocławiu i mają charakter – po części wykładu, – po części ćwiczeń.

Program szkoły składa się z kilku modułów. Podczas każdego z nich omawiane są inne zagadnienia związane z narodzinami dziecka. Mówimy o:

• przygotowaniach do operacji i jej przebiegu – punkt po punkcie;
  • pielęgnacji i opiece nad noworodkiem – spotkania z położną i fizjoterapeutą dziecięcym
  • laktacji po cesarce oraz diecie mamy w czasie karmienia piersią;
  • rozwoju aparatu mowy u noworodka – spotkanie z logopedą dziecięcym;
  • fizjoterapii połogowej
  • pielęgnacji i terapii blizny po CC oraz zapobieganiu rozejściu mięśnia prostego brzucha
  • pierwszej pomocy pediatrycznej (dzieci w wieku 0-3 m.ż)

Wszystko ważne i przydatne. A co najważniejsze! W naszej szkole rodzenia zajęcia prowadzą wspaniałe kobiety: położna i zarazem doradczyni laktacyjna, kosmetolożka, fizjoterapeutka i trenerka kobiet w ciąży.

Wrocławska Szkoła Cesarskiego Rodzenia w pigułce

• jesteśmy dla kobiet przygotowujących się do cesarki
  • propagujemy wiedzę o cesarskim cięciu
  • prowadzimy kursy stacjonarne (choć w planach mamy też i kursy on-line)